جزییات محصول

ماشین آلات تزریق پلاستیک دورنگ

ماشین آلات تزریق پلاستیک دورنگ

توضیحات محصول
محصولات تولیدی توسط این سری از ماشین آلات تزریق از زیبایی و ظرافت خاص برخوردار است و قابل رقابت با تولیدات خارجی می باشد.
توضیحات تکمیلی محصول

ماشین تزریق پلاستیک 

در حال حاضر به دلیل این که تولید قطعه های مختلف پلاستیکی روز به روز در حال افزایش است، سبب شده تا قیمت دستگاه تزریق پلاستیک نیز به افزایش شدیدی مواجه شود. با این وجود به دلیل تنوع بسیار زیاد در انواع دستگاه تزریق پلاستیک دغدغه ای در خصوص خرید این دستگاه برای به هیچ وجه حس نمی شود‌. با این وجود اطلاع قیمت ماشین تزریق پلاستیک سلام در زمان راه اندازی یک کارگاه تولید قطعه های پلاستیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است است.

ماشین تزریق پلاستیک

جهت اطلاع از قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک، باید در ابتدا با انواع و خصوصیات این دستگاه به طور کلی آشنا شوید. ماشین های تزریق پلاستیک دارای انواع مختلفی هستند که هریک از آن ها طبق حجم تولید و نوع عملکردی که دارند و با حتی چگونگی تولید، قیمت های متفاوتی دارند.

فرآیند دستگاه تزریق پلاستیک

قالب گیری با روش تزریقی از جمله بهترین و کاربردی ترین فرآیند تولید جهت ساخت انواع محصولات از جنس  پلاستیک می باشد.طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی توسط این روش به تولید می رسند که از لحاظ کاربرد، پیچیدگی و اندازه با یک دیگر تفاوت هایی دارند. در فرآیند کار ماشین تزریق پلاستیک، از ترکیب های پلاستیکی همانند پلی استایرن، پلی کربنات، پلی پروپلین، اکریلیک، پلی وینل کلراید و تفلون برای محصول نهایی استفاده می گردد. فرآیند قالب گیری توسط متد تزریقی به دستگاه قالب گیری تزریقی، قالب و مواد پلاستیکی خام احتیاج دارد.

ساز و کار ماشین تزریق پلاستیک

                     ماشین تزریق پلاستیک

لبه های دستگاه تزریق پلاستیک را می‌ توان به شکل عمودی و یا افقی بست. بیشتر دستگاه ها به شکل افقی بسته می شوند، اما دستگاه های تزریق پلاستیکی که عمودی هستند،‌ در بعضی از کاربردها همچون ساخت سازه ها و قالب ریزی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. که به این دستگاه اجازه خواهند داد که از جاذبه زمین استفاده نمایند. البته که برخی از دستگاه های تزریق عمودی نیز به بستن قالب هیچ نیازی ندارند.

راهکارهای زیادی جهت بستن روی صفحه این دستگاه وجود دارد که متدوال ترین آن ها گیره های دستی می‌ باشد. اما با این وجود گیره های هیدورلیکی و گیره های مغناطیسی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.‌ گیره های هیدرولیکی‌ و مغناطیسی در کارهایی که به تغییرات سریع نیاز است، استفاده می شوند. به طور کلی دستگاه های تزریق پلاستیک به دو دسته تقسیم می شوند که بخش اول شامل گیره دستگاه و بخش دوم قسمت تزریق دستگاه می شود. عملکرد بخش گیره این دستگاه بسته و باز کردن قالب و بیرون انداختن محصولات پلاستیکی است. همچنین دو روش برای باز و بستن وجود دارد.

اجزای اصلی دستگاه های تزریق پلاستیک 

این دستگاه ها از بخش های قیف تغذیه، واحد حرارتی و مته مارپیچی تشکیل می شوند. در حقیقت قالب ها در صفحه های گیره ای دستگاه قفل می شوند و پس از آن پلاستیک از دهانه اسپرو به درون قالب تزریق می گردد. در آخر نیز قطعه تزریق شده ایجاد می گردد.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک

از ماشین تزریق پلاستیک از رزین های پلاستیکی مانند گلوگه ای و یا گرانول جهت تولیدات محصولات مختلفی همچون قطعات خودرو، ظرف نگه داری، قطعات آلات موسیقی، شانه های مو و.... استفاده می گردد. از این دستگاه ها برای تولید قطعه های پلاستیکی  نازک جهت کاربردهای مختلفی استفاده شده که از جمله آن ها محفظه های پلاستیکی است.

محفظه های پلاستیکی یک محفظه با دیواره‌ های نازک است که در محصولات گوناگون مثل لوازم خانگی، ابزار برقی،  وسایل الکترونیکی و... به کار می رود.همچنین عمده کاربرد زیاد این دستگاه جهت تولید انواع گلدان، سبد، ظرف های پلاستیکی، سرنگ و دریچه ها است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک

از جمله قسمت هایی ممکن است سبب افزایش قیمت این دستگاه ها شود، انواع قالب مصرفی دستگاه های تزریق پلاستیک است. همچنین امروزه خود انواع قالب های مصرفی این دستگاه ها نیز قیمت های متفاوتی دارند. در ادامه عوامل موثر بر قیمت قالب ماشین دستگاه تزریق پلاستیک را مورد بررسی قرار دهیم. این عوامل عبارتند از:

  • جنس قطعه
  • ابعاد قطعا که شامل ارتفاع، عرض و طول می شود.
  • حفره های جانبی که در قطعه وجود دارد.
  • وجود رزوه ها و همچنین محل قرار گرفتن قطعه به شکل خارجی و یا داخلی
  • کیفیت سطوح قطعات
  • تیتراژ تولید شده قطعه
  • پیچیدگی هایی که در طراحی قطعه وجود دارد
  • اشکال هندسی قطعه

تمامی موارد ذکر شده روی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک تاثیر گذار هستند.